...zachęcam do celebrowania "nowej świeckiej tradycji" - Święta Bloga, przypadającego na 31 sierpnia. Zgodnie z regułami gry polecam Państwu pięć blogów (i stron z felietonami), które nie są związane z moją pracą w Parlamencie Europejskim.

Polecam blog Marii Dory – wnikliwej obserwatorki, potrafiącej krytycznym okiem przyjrzeć się obecnej rzeczywistości – nie tylko tej politycznej: http://maria-dora.blog.onet.pl/.

Lubię gotować, dlatego od czasu do czasu przeglądam blog Pascala Brodnickiego, przeniesiony ostatnio na jego facebooka, nowe propozycje kulinarne pojawiają się też na stronie internetowej http://pascalbrodnicki.pl/index.php?m=home&id=1.

Często czytam wpisy blogerów na różne tematy (kulturalnie poruszane) na platformie radia TOK fm http://www.tokfm.pl/blogi/, którą to Państwu szczerze rekomenduję.

Choć dzisiaj nie jest poniedziałek, to już w przyszłym tygodniu można zarezerwować sobie czas na felieton Jacka Żakowskiego na stronie: http://wyborcza.pl/0,88146.html.

A na deser przewrotny, ciętym językiem pisany, blog mojej przyjaciółki polskiej malarki i pisarki Hanny Bakuły http://hanna-bakula.bloog.pl/?ticaid=6f111, która pod każdym wpisem zamieszcza też ciekawe i proste pomysły kulinarne.

Zatem zachęcam Państwa do lektury!

Z pozdrowieniami z Parlamentu Europejskiego,
Lidia Geringer de Oedenberg